Penzion_Jana_ubytovani_na_Sumave_Aktivity - PENZION-JANA

Přejít na obsah
Dovolená je odpočinek i aktivita
Zveme Vás na dovolenou


Rybolov
Máme pro hosty penzionu Jana připraveno jezirko
pro rekreační rybolov.

Pro informace o rybolovu na tel.: 728251355.

Odpočinek a hry
Dětský koutek na zahradě.Především za parných letních dnů oceníte naší terasu se slunečníky, kde můžete odpočívat ve stínu. Vaše děti si zatím třeba budou hrát na dohled v dětském koutku se skluzavkou a horolezeckou stěnou. Za trochou pohybu i za ochlazením si v horku můžete zajít na asi 600m vzdálené koupaliště, nebo přímo do řeky Otavy.

Útulné posezení v naší restauraci Vám přijde vhod po celý rok - v létě je tu příjemný chládek a v zimě Vás jistě zahřeje už jen pohled na oheň praskající v krbu.Turistika
Vydra u hradlového mostuŠumavu její obdivovatelé často označují za nejkrásnější hory Čech. Ať s tímto názorem souhlasíte nebo ne, určitě se rádi vydáte na zajímavá místa v okolí. Nemusíte k tomu ovšem využít jen turistické značky pro pěší výlety či cyklotrasy. Méně obvyklý pohled na Šumavu Vám nabídnou vyjížďky na koni, nebo pohled ze žabí perspektivy při splouvání Otavy v lodi či raftu.

V zimě je Šumava protkaná hustou sítí upravovaných lyžařských stop, stačí si nasadit běžky a můžete projet téměř celou Šumavu. I místa, která důvěrně znáte z léta, Vám na běžkách budou připadat úplně jiná a téměř je nepoznáte.


Sport
Lyžař na sjezdovceNestačí Vám pro Vaši aktivní dovolenou jen turistika? V okolí našeho penzionu si můžete zasportovat podle libosti. Tenisový kurt sice u penzionu nemáme, ale najdete ho jen asi kilometr od nás. V nedalekých Hartmanicích můžete využít víceúčelové hřistě třeba pro volejbal či nohejbal.

V zimě můžete vyrazit lyžovat na blízké sjezdovky v Hartmanicích či v Kašperských horách. Náročnější lyžování si můžete užít v lyžařských areálech na Špičáku a na Zadově. Bruslení si na Otavě bohužel neužijete, ale zabruslit si můžete třeba na zimním stadionu v Sušici.


Sběr a lov
Nebojte se, dovolená u nás není návrat do pravěku. Ovšem procházka lesem při houbaření je pro Vaše nervy tisíckrát lepší než relaxační hudba. Oči unavené z počítačového monitoru nebo z řízení auta Vám jistě uklidní pohled do zelených koberců borůvčí při sběru borůvek. O uklidňujícím vlivu rybaření pak určitě nemusíme vyznavačům Petrova zdaru dlouho vykládat. Jestliže Vás rybaření nebaví, můžete si v Otavě třeba vyzkoušet rýžování zlata, i když tímhle způsobem nejspíš nezbohatnete.


Návrat na obsah